fbpx

Полицијата се крсти во неа: Која е сопругата на Веља Невоља?

Во големата акција во која беа лишени од слобода Веља Неваља и неговите соработници, беше приведена и неговата бремена сопруга, откако полицијата во нивниот стан пронајде 60.000 евра.

Извор близок на истрагата верува дека токму таа може да биде клучниот сведок и да им помогне на властите да дојдат до нови поцврсти докази за монструозните дела кои му се препишуваат на Вељко Беливук.

Јавноста малку знае за неа. Никогаш не се експонирала во медиумите, а на социјалните мрежи не може да се најде ниту една фотографија на која е заедно со сопругот.

Сепак, познато е дека кога во 2017 година на Неваља му се судеше за убиството на Властимир Милошевиќ, таа присуствуваше на секое рочиште. Кога Беливук доби ослободителна пресуда, таа буквално скокаше и плачеше во ходникот на Палатата на правдата, пишуваат српските медиуми.

Ова го може само монструм: Нови шокантни сознанија за Беливук

Невања сега е осомничен за атентатот на Милан Љепоја, припадник на криминалната банда Пинк Пантер, но и за ликвидациите на навивачите Горан Величковиќ и Здравко Радојевиќ и за уште неколку се’ уште нерасчистени убиства.

Фото: Мондо/Стефан Стојановиќ/Курир

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ја знаете сите: Старлета вмешана во уште едно монструозно дело на Веља Невоља

За судбината на Александар Глигоријевиќ (42) кој се фалеше во јавноста дека е близок со Веља Невоља и останатите членови на криминалната банда, не се знае ништо. Полицијата се крсти во неа: Која е сопругата на Веља Невоља? Вељко Беливук кој со неговите соработници е осомничени за атентатот на Милан […]