fbpx

Мајка за миг го остави бебето со питбул: Кога се врати силно заплака

Шест недели старата Кејтлин има најдобар пријател и чувар, куче од расата питбул.

Мајката на девојчето за миг ги оставила сами во собата, а кога се вратила била сведок на преубав момент.

Она што го затекнала, одлучила да го сними и да го сподели на интернет.

Реакциите се крајно позитивни, а многумина и понатаму се прашуваат зошто луѓето оваа раса ја опишуваат како опасна.

Станува збор за пес кој може да биде многу грижлив и приврзан, особено за децата.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Почина млад професор од Скопје: Колегите на Александар со трогателна посвета

По кратко боледување почина Александар Гочев, млад професор од средното економско и правно училиште „Васил Антевски-Дрен“. Колегите се скршени од болка откако дознаа декаАце ја изгуби битката со тешка болест и со трогателна посвета се простија од него. „Александар беше амбициозен, млад професор, ги сакаше учениците и својата работа. Во […]