fbpx

По смртта на мајка си ги расплака сите: Ѕвездата на „Гранд“ со потресни зборови

Младата пејачка која привлече огромно внимание во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ прерано ја загуби мајка си.

Нејзината животна приказна ги потресе гледачите ширум регионот, а многумина прогнозираат дека и покрај семејната трагедија, нејзиното време допрва доаѓа.

Крстиња Тодоровиќ неодамна за „Гранд онлајн“ си ја отвори душата.

„Првата тетоважа која ја направив за мене е многу посебна и симболизира нешто што премногу ми значи. В како почетната буква од името на мајка ми и ангелски крилја бидејќи сега таа е меѓу нив“, појасни таа.

Пејачката била многу поврзана со мајка си и признава дека трауматично било искуството кога сфатила дека таа нема да се избори со болеста.

И таткото на Крстиња во една прилика откри дека на помладата ќерка морал да ѝ обрати огромно внимание за што полесно да го надмине тешкиот период.

Фото: Инстаграм

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Голем и тежок празник: Што не треба да се прави на Свети Илија

Во народното верување Свети Илија се смета за клучар кој го отклучува или заклучува небото и го пушта или запира дождот, бидејќи се верува дека тој повела со летните грмотевици. Именден празнуваат: Илија, Илко, Илинка, Илинденка, Илина, Иљо, Илчо.. Свети Илија е пророк кој живеел во IX век п.н.е. на просторот на […]