fbpx

Подобро да останеше во дупката. Срамота!

Пишете ни во коментар дали се согласувате со овој став

Пет дена по трагедијата, газдата на БЕСА Транс, Беким Хаџиу конечно излезе од дупка и преку фб изрази сочуство на семејствата на загинатите, а несреќата ја опиша како „тест на Алах“.

Не, дечко. Ова беше тест на нашите инспекциски, управни, царински и гранични служби.

Сите тие паднаа на тестот, давајќи ти на тебе и сличните криминалци да печалите пари на сметка на безбедноста на патниците кои се дрзнуваш да ги наречеш „семејство“.

Подобро да останеше во дупката. Срамота.

Фејсбук-статус на Павле Богоевски

Насловна фотографија: Профимедија

Објавите во рубриката „Мислења“ се без новинарска интервенција и се независни од уредувачката политика на „Мастило.мк“

Следни Објави

Се самоуби познат угостител: Сопругата ги откри неговите последни зборови

Неверување и шок кај пријателите, семејството скршено од болка Познат угостител од Крагуевац се самоуби во својата слаткарница во центарот на градот, информираат српските медиуми. Владислав Аврамовиќ (74) си пресудил со труење. Неговата невенчана сопруга потврди дека испил голема количина лекови и дека утрово го затекнала без знаци на живот. […]