fbpx

Се самоуби познат угостител: Сопругата ги откри неговите последни зборови

Неверување и шок кај пријателите, семејството скршено од болка

Познат угостител од Крагуевац се самоуби во својата слаткарница во центарот на градот, информираат српските медиуми.

Владислав Аврамовиќ (74) си пресудил со труење. Неговата невенчана сопруга потврди дека испил голема количина лекови и дека утрово го затекнала без знаци на живот.

„Живеев со него последниве години. Ништо не укажуваше на оваа трагедија. Последен пат се слушнавме вчера, ми рече дека ќе се најде со пријателите. Навечер му вртев, но не се јавуваше на мобилниот. Заспав, а кога утрово станав и видов дека не спиел дома, се загрижив и веднаш заминав во слаткарницата. Тоа што ме дочека таму нема никогаш да го заборавам“, раскажува Мирјана Петровиќ.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Денот кога сè се промени: Семејната трагедија на познатата пејачка

Српската пејачка Билјана Сечивановиќ конечно ја откри големата семејна трагедија којашто се случила токму на нејзиното породување. Само неколку часа пред да стане мајка дознала дека нејзиниот внук починал. Бил погребан истиот ден кога го родила синот Матеја. Секоја година прославата на неговиот роденден ја потсетува на таа тажна приказна. […]