fbpx

Имаше големо срце: Македонија тагува по Виолета

Уште еден живот прерано згасна

Нова тажна вест утрово одекна во нашата земја.

Почина Виолета Пејчиноска, медицинска сестра во ЈЗУ Општа Болница Охрид.

Нејзините колеги имаат само убави зборови за неа.

„Прерано го напушти овој свет нашата драга и почитувана колешка. Секогаш ведра и насмеана, вистински професионалец во својата професија, жена со големо срце. Бог да ја прости и нека ѝ е вечно Царството Небесно“, напишаа вработените во болницата.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Македонска пејачка сподели слика од прегазената девојка кај „Сити мол“

Преубава девојка Младата пејачка Валери Димовска која неодамна блесна во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, сподели фотографија од 24-годишната Викторија Н. која синоќа го загуби животот во сообраќајката кај „Сити мол“. Сликата веќе ја споделија и други на социјалните мрежи, а под истата стои опис: „Убиената девојка на пешачки кај Сити […]