fbpx

Тага до небо: Драган загина во страшна несреќа, неверување и шок

Свештеникот Драган Хаџи Исаиловиќ е 43-годишното лице кое денеска загина во сообраќајна несреќа.

Со мотор „кавасаки“ удрил во автомобилот на Ј.М. кој ненадејно свртел од главниот пат, информираат српските медиуми.

„До несреќата дошло кога возачот на патничкиот автомобил најверојатно влетал во лентата на возачот на мотоциклот и му го одземал првенството, по што настанал тежок судир, по кој возачот на мотоциклот останал мртов на лице место. Возачот на патничкиот автомобил поминал без повреди“, стои во официјалниот извештај за несреќата.

„Нека ти е лесна црната земја и нека ти се чисти небесните патишта“, напишаа на „Фејсбук“ блиски пријатели на Драган кој бил страствен моторџија.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Збогум брате! Неверување и шок по смртта на Пиже, Џамбазов скршен

На 57-годишна возраст почина познатиот скопски шоумен, пејач и угостител Сашо Пижевски-Пиже. Тажната вест ја потврди и неговиот долгогодишен пријател и соработник Игор Џамбазов. „Каде бе Пиже? Каде бе брате? Само пред пет дена пиевме кафе кај мене у маало. Ми збореше за Скијатос, а во очите ти светкаа тинејџерски […]