fbpx

Оваа жена направи нешто недопусливо: Мајката проговори за страшниот повик

Вработена во градинка предизвикала инцидент додека се обидувала да ги корегира своите вештачки нокти на работното место.

Таа е обвинета дека едногодишниот Џек Калверхаус го испрскала со лепак за нокти додека го држела в раце.

Кога го хоспитализирале, лицето на момчето му било значително отечено, а трепките залепени. Видот, за среќа, не му е оштетен, информираат од болницата.

Негувателката веднаш добила отказ, а полицијата во Скиптон покрена истрага.

Ејми, 18-годишната мајка на Џек, најави и тужба.

„Ми се јавија дека Џек има лепак во окото. Лута сум и вознемирена. Бескрајно им верував и тогаш се случи ова“, им изјави таа на британските медиуми.

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Ваков не сте го виделе: Боки 13 како скромно и сосема нормално момче (ФОТО)

Бојан Јовановски вчера бил претепан во дворот на затворот во Идризово.  Познатиот Боки 13 бил удиран во главата и телото, по што со Брза помош бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје, информираат медиумите. Професионалниот пат на Јовановски е навистина филмски. Иницираше контроверзни насловни страни и со приватниот живот, како […]