fbpx

Шок и неверување: Цеца ова долго го криеше (ФОТО)

Таа е дефинитивно една од најинтригантните пејачки на овие простори, музичка ѕвезда за која секојдневно дознаваме нови пикантерии од нејзиното бурно минато.

Светлана Ражњатовиќ Цеца има филмска животна приказна, па медиумите отсекогаш многу повеќе занимавале со нејзината интима.

Малкумина знаат дека првиот јавен настап ѝ бил на свадба под шатори кога имала само девет години.

Цеца особено станува интересна за јавноста по убиството на нејзиниот сопруг Жељко Ражњатовиќ со кого има две деца, Вељко и Анастасија.

Новинарите постојано копаат детали од нивното минато, па дознаа дека по наредба на Жељко биле исфрелни кадрите од филмот „Нечиста крв“ каде Цеца глуми покрај Раде Шербеџија. Подоцна, наводно ѝ била понудена улога и во мексиканска серија која категорично ја одбила.

Иако немала здравствени проблеми, Цеца првото дете го добила ин-винтро. Наводно изразената желба на Аркан што побрзо да добие наследник била пресудна за таа да се одлучи на таков чекор.

По смртта на Аркан, Цеца внимателно го криеше својот интимен живот се’ до моментот кога, на изненадување на многумина, проговори за врската со осум години помладото момче Богдан Срејовиќ.

Тоа беше доволен повод за српските медиуми да почнат да копаат по љубовното минато на пејачката, па „истражувањето“ ги донесе на крајот од 80-те години на минатиот век.

Во тој период наводно Владан Лукиќ ѝ бил голема љубов на Светлана, а ова го тврдат луѓе кои се движеле во исти кругови со српската фолкерка која во тоа време веќе ги живеела првите ѕвездени моменти на естрадата.

Во тоа време Владан играл за „Црвена ѕвезда“ и важел за голем заводник. Дури има и муабети дека биле верени, а љубовта згаснала пред точни 30 години кога Лукиќ заминал во војска. Наводно песната „Пустите ме да га видим“ нему му е посветена, пренесе „Ало“.

Се запознале кога Цеца имала 15 години, а тој само што прославил полнолетство.

Погледнете како Владан Лукиќ изгледа денес.

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Трагедија! Македонија тагува, имаше само 27 години

Уште една тажна вест синоќа ја вознемири македонската јавност Млада девојка почина во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, потврдија од Министерството за внатрешни работи. „На 13.11.2022 во 00.50 часот во СВР Скопје од Итната медицинска помош било пријавено дека од хотел на ул.„Чаирска“ за укажување лекарска помош била земена Р.Д.(27) и […]