fbpx

Почина познатиот музичар, естрадата се простува: Конечно е на слобода!

Тажна вест, колегите се простуваат

Почина Џет Блек, тапанарот на бендот „Стренглрс“.

Славниот музичар починал во семејната куќа во Северен Велс на шести декември по долга битка со болеста, соопштија членовите на групата.

Блек беше еден од основачите на „Стренглрс“, составот кој имаше повеќе топ 40 синглови и албуми во Велика Британија.

„Многу сум тажен, но и среќен истовремено. По години поминати во лоша здравствена состојба, конечно е на слобода. Тој беше сила“, напиша на социјалните мрежи Џин Барнел, басистот на бендот.

Фото: Твитер

Следни Објави

Трагедија! Пред четири години ѝ се самоуби едниот син, сега ѝ почина и другото чедо

Семејна драма, музичката дива неутешна Рони Тарнер, синот на пејачката Тина Тарнер, е пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес, јавија американските медиуми. Полициските служби синоќа во утринските часови примиле повик од лице кое кажало дека има потешкотии со дишењето. По пристигнувањето, брзата помош констатирала смрт. Се’ уште не […]