fbpx

Им почина единственото чедо: Мајката се распаѓа од болка, таткото едвај стои на нозе

Нема утеха за семејството од Владичин Хан

Не стивнуваат реакциите во регионот по смртта на четиригодишниот Д.Ѓ. кој почина откако голтна желад во градинка.

Сѐ уште не се познати сите околности како дошло до немилиот настан. Несреќното момче од задушување починало во болница во Ниш.

„Според она што полицијата го видела од надзорните камери, момчето излегло во ходникот и почнало да паѓа. Истражуваме и други детали“, велат надлежните.

Во Владичин Хан владее молк и неверување и е прогласена дводневна жалост.

Д.Ѓ. им било единствено чедо на родителите кои се скршени од болка. За нив едноставно нема утеха.

„Мајката се распаѓа од болка, нема утешни зборови за родителите. Таткото едвај стои на нозе“, вели еден од нивните пријатели.

Следни Објави

Огромна тага! Почина култната дизајнерка, емотивно обраќање на семејството

Почина една од најкреативните дизајнерки на денешницата, легендарната Вивиен Вествуд. Умрела мирно, опкружена од семејството во јужен Лондон, стои во соопштението на официјалниот профил на „Твитер“. „На светот му требаат луѓе каква што беше Вивиен, за да направат промени на подобро“, пишува во пораката. Вествуд се прослави во 70-тите по […]