fbpx

Ја продаде куќата да се оперира, ама срцето не издржа: Почина скопјанката Мејрем Исмаил

Mastilo

Почина скопјанката Мејрем Исмаил (34) која пред неполн месец го оперираше желудникот во Турција за да ја намали телесната тежина, информира „Женски магазин“. На само еден ден пред зафатот, Мејрем откри дека од преголемата тежина (250 килограми) подолго време не е излезена од својот дом. Пред неколку месеци ја продала […]

Во врска е 17 години, не размислува за брак: Македонската водителка проговори за љубовта

Mastilo

Познатата водителка и авторка на музичкиот магазин „Стисни плеј“ конечно проговори за својот приватен живот. Александра Јовановска одлучи да сподели детали од врската со музичкиот продуцент и диџеј Ангел Здравковски и нивниот заеднички живот во Сопиште. – Заедно пораснавме, се градевме и приватно и професионално. Седумнаесет години се навистина значајна […]

Трипати се мажеше, не ги крие гревовите: Животот на Светлана Бојковиќ е како филм!

Mastilo

Три големи љубови ѝ го обележаа животот. Првиот сопруг на Цеца Бојковиќ почина во 1993 година кога веќе беа разделени, а со вториот остана до крајот на неговиот живот во 2004 година. По третпат се омажи за дипломат Светлана Цеца Бојковиќ е родена 1947 година во Земун. Пораснала на Врачар. […]

Ќе се борам за децата: Јованка Житарова искрено за разводот

Mastilo

По пауза од речиси една деценија, македонската фолкерка Јованка Житарова направи камбек на домашната сцена, овојпат со поп-рефрен кој, според прегледите на „јутјуб“, добро поминува кај публиката. Пејачката со години живееше во Америка кадешто се реализира и како сопруга и мајка, но во меѓувреме се разведе и сега повторно е […]

Тато, уште долго ќе живееш во нас: Се огласи ќерката на прерано починатиот Неделковски

Mastilo

Почина битолчанецот Златко Неделковски (60), познат мајстор на боречки вештини и спортови и основач на академијата „ЗА НЕД ДО“. Тажната вест вчера ја објави неговата ќерка Дијана Неделковска. Таа ги повика почитувачите на ликот и делото на нејзиниот татко максимално да внимаваат кон почитувањето на препораките и протоколите на здравствените […]

Со насмевка до исцеление: Ќерката на Јулија и битката со ракот

Mastilo

Пред еден месец Јулија Мациевска одлучи да проговори за болеста на нејзината ќерка Андријана. Познатата пејачка, водителка и мотивациски тренер сега објави и неколку фотографии од Клиниката за онкологија и на своите бројни следбеници на „Фејсбук“ им раскажа за секојдневните предизвици низ кои поминува со нејзиното дете. – Денеска трета […]

Порасна без мајка, преживеа рак, двапати се разведе: Бурниот живот на Кесовија

Mastilo

Легендарната хрватска пејачка на медитерански рефрени и шансони има филмска животна приказна Тереза Кесовија е родена на 3 октомври 1938 година во Конавле, село во близина на Дубровник, кадешто израснала со татко ѝ Антун, маќеата Јела и братот Перо. Биле многу сиромашни, но пејачката со радост се сеќава на тој […]

Згаснаа животите на Гого и Лаки: Ќе се видиме некаде горе!

Mastilo

По долго боледување, утрово почина Горан Костадиновски – Гокси (51), еден од основачите на навивачката група „Комити“. Костадиновски подолг период од својот живот беше дел и од „Сити Парк Бојс“ како идеен креатор на паролите кои оваа група ги истакнуваше на средбите на Работнички. – Ќе го паметиме како голем […]

Една година без канцер: Сопругата на Тони Михајловски проговори за болеста

Mastilo

Александра Јорева Михајловска, сопругата на познатиот актер Тони Михајловски, преку емотивен статус на социјалните мрежи одлучи да проговори за сериозната болест со која се соочила. Јорева која цели седум месеци била на посебен режим на исхрана, во подолг статус им се заблагодари на сите важни луѓе во нејзиниот живот кои […]

Ракот и казната се минато: Семејната идила на Кили во Еквадор

Mastilo

Актерот Кирил Поп Христов во 2013 година беше осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана. Тогаш, во својата одбрана, легендарниот Кили порача дека е свесен оти прави кривично дело, со образложение дека произведува марихуана за лекување на карциномот кој му бил дијагностициран. Седум години […]