fbpx

Се соблекла по гаќи, повикале брза помош: Инцидент со Јанева

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска е пријавена во МВР за дрско и непристојно однесување откако со полиција утринава била однесена во Државниот завод за ревизија (ДЗР) за проверка на додатоците на плата на сите нејзини помошници-обвинители, за целиот период од четиригодишното постоење на СЈО, пишува порталот „Сакам да кажам“.

ЗБОРУВАВМЕ ЗА МОЈАТА СЕКСУАЛНА ОПРЕДЕЛБА: БОКИ 13 ОТВОРЕНО ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА

Според пријавата во МВР, настанот се случил утринава во 10.30 часот, кога откако била однесена во зградата на ДЗР, таа се однесувала дрско и непристојно. Во еден момент, според пријавата, таа таму се соблекла по долна облека.

БОКИ ПРОГОВОРИ ЗА ЛИЛА: ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ ЗА „РЕКЕТ“

Целата приказна прочитајте ја на „СДК.мк“.

Следни Објави

Целосен карантин за сите граѓани на Скопје, забрана за посета на гробишта

Министерот за здравство Венко Филипче пред малку на прес-конференција потврди дека се враќа полицискиот час во земјава. – Владата донесе одлука за враќање на полицискиот час и рестрикциите на движењето, односно се воведува целосна забрана на движење на сите граѓани на Скопје (сите општини), Куманово, Липково, Штип, Тетово, како и […]