fbpx

(ФОТО) Моќни портрети од македонските херои

Министерот за здравство Венко Филипче на својот официјален профил на „Фејсбук“ сподели впечатливи портрети од дел од неговите колеги.

– Горд сум што целокупниот здравствен систем е мобилизиран и функционира како едно. Ова се само дел од моите колеги од Службата за итна медицинска помош која во секое време во денот е на терен и ја дава својата максимална здравствена заштита за сите пациенти. Да ги почитуваме мерките и заеднички да го стопираме ширењето на коронавирусот – напиша Филипче.

Фотографиите се направени од фоторепортерката Арбнора Мемети.

Следни Објави

Цеца ја разнежни Богдана: Оваа порака ретко која свекрва ја кажува на глас

Откако Вељко Ражњатовиќ и неговата сопруга Богдана денеска ја напуштија болницата пред која чекаа бројните фоторепортери, фолк-ѕвездата Цеца почувствува потреба и јавно да ѝ се заблагодари на снаата која ѝ го даде најубавиот подарок. – Убавице моја, ти благодарам за најубавиот подарок којшто го добив од тебе, внукот Жељко. Весела […]