fbpx

Ме гледаат секој ден, ама не се свесни дека тоа сум јас: Интервју со Lide Lide

Со цел да ја задржам мојата приватност по огромната популарност, не сакам да откријам што точно работам. Но, ќе ви откријам дека мојата работа е таква што на дневно ниво опфаќа справување со секакви будали, психопати, „хиени“ и мажи кои ме сметаат за конкуренција. Само, последниве месец дена сум полабава и работам со фини луѓе, вели Lide Lide, девојката која преку ноќ се прослави на социјалните мрежи како најголем фан на министерот Венко Филипче.

Во интервју за порталот „Кајгана“, Lide Lide негира дека е партиски бот, а на хејтерите им порачува: Дај живејте малку, одржувајте редовни сексуални контакти и мијте си ги рацете!

На Филипче му порачува да се опушти малку.

– Еве, за почеток, предлагам да ме дружи почесто. Тој има насмевка од милион долари и не треба да ја крие – сакам почесто да го гледам насмеан. Венко, однеси ме што поскоро во првиот кафич или јас ќе ти донесам кафе во термос – вели Lide Lide за „Кајгана“.

Следни Објави

Јелена стана мајка

Македонската актерка Јелена Јованова стана мајка. Ѕвездата од серијата „Преспав“ попладнево во болница во Загреб на свет го донесе своето прво дете. Синчето сè уште нема име. Јованова во 2015 година се омажи за хрватскиот колега Стјепан Периќ, со кого се запознаа на заедничкото снимање на серијата „Тајни“. Нивната венчавка без […]