fbpx

Згасна уште еден млад живот: Почина Илче од Ресен

На фејсбук-страницата на „Две лири“ ја соопштија тажната вест дека починал нивниот пријател Илче, пациентот од Ресен за кого имаше апели да се донира крвна плазма.

„Почитувани сограѓани, со тешко срце прифаќаме дека нашиот пријател Илче денеска ја загуби борбата со Ковид-19. Тежината и тагата е преголема во оваа сурова и неправедна судбина. Убавите спомени секогаш ќе не потсеќаат на неговата добрина и позитивноста која ја носеше во нашите животи. Илче никогаш нема да е исто без тебе! Сочуство до неговите најблиски“, стои напишано под фотографијата.

Можеби ќе ве интересира:

Додека се пораѓала, починало детето на сестра ѝ: Семејната трагедија на познатата пејачка

Штити од депресија, дури и од рак: Грчки народен лек од само 2 состојки

Бог има совршен план: Кога ништо не ти оди, добро прочитај ги овие зборови!

Ѝ купил Ферари и луксузен стан: Македонскиот фудбалер не штеди за сопругата

Следни Објави

Остави две деца, не дочека отворање на салата: Ресен завиен во црно

Веста за прерано згаснатиот живот на претседателот на РК Преспа, 40-годишниот Илија Котевски, ги вознемири неговите сограѓани во Ресен. Илче кој почина од Ковид-19 беше спортист, вработен како келнер во локален објект, сопруг и татко на две малолетни деца. Негови пријатели, сограѓани и колеги масовно се простуваат на социјалните мрежи. […]