fbpx

Трагедија за Нова година: Осум тинејџери се угушија со плин

Босанските медиуми информираат за голема трагедија која се случила за новогодишната ноќ во една викендица каде се пронајдени осум мртви тинејџери.

Неофицијално, се угушиле со плин преку агрегат кој ja напојувал куѓата со електрична енергија.

„Вистина е. Осум млади луѓе завршија трагично“, изјавиле надлежните власти од западнохерцеговачката жупанија.

Полицијата се’ уште врши увид, детаљи се најавени за подоцна.

Leševi su pronađeni oko 10 časova kada je policija dobila poziv.

Policijski službenici su na terenu, na mestu događaja rade uviđaj, posle toga ćemo imati više informacija“, rekla je Martina Medić, portparol MUP-a ZHK, a prenose regionalni mediji.

Следни Објави

Свири им на ангелите: Почина Зоран Џорлев од корона

Легендарниот македонски виолинист и професор Зоран Џорлев почина како последица од Ковид-19, дознава „Мастило“. Негови блиски роднини, пријатели и соработници веќе се збогуваат со него на социјалните мрежи. Маестро Џорлев публиката го препознаваше и по серијалот ТВ-емисии посветени на традиционалната македонска песна. Повеќе од две и пол децении беше во […]