fbpx

Распарчени мртви тела: Нови вознемирувачки детали за Веља Невоља

Нови монструозни методи на убивање открила полициската истрага против Веља Невоља и неговата криминална банда.

Телата на жртвите биле распарчувани во викендицата во Ритопек каде брутално биле малтретирани, а потоа делови од труповите врзани на бетонски блокови ги фрлале во Дунав.

Српската полиција наводно успеала на своја страна да придобие двајца од блиските соработници на 35-годишниот Вељко Беливук кои детално раскажале што се’ се случувало во „куќата на стравот“.

Ова никој не го очекуваше: Нови шокантни сознанија за Веља Невоља

Десна рака на Веља Невоља: Кој е човекот кој сечел луѓе и ги топел во киселина?

Според сведоците, во Дунав биле фрлани и повеќе важни докази за сторени сериозни криминални дела.

Невоља и неговите соработници се осомничени за атентатот на Милан Љепоја, припадник на криминалната банда Пинк Пантер, но и за ликвидациите на навивачите Горан Величковиќ и Здравко Радојевиќ.

Фановите во шок: Вистината за раперот Раста и Веља Невоља

Вистинска паника владее и во естрадните кругови по апсењето на Невоља. Наводно, во неговиот телефон се наоѓаат различни видеа и докази кои би можеле да компромитираат одредени познати личности.

Дури и популарната српска пејачка Ана Николиќ била блиска со луѓе кои одработувале за криминалната банда на Невоља, тврди српски „Курир“.

Фото: Беоинфо/И-сток/Часлав Вукојќиќ

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Вучиќ и Заев наздравија на специјално место

Српскиот претседател Александар Вучиќ на својот официјален профил на „Инстаграм“ се пофали каде уживаше денеска во Скопје. – Им благодарам на гостопримливоста на Зоран Заев и на сопственикот на винаријата Камник. Уживавме во добро вино и со претседателот на Владата на Северна Македонија договаравме заеднички проекти за во иднина – […]