fbpx

Неутешен и скршен! Си го погреба цело семејство, естрадата го теши

Боли! За овој човек нема утеха..

Познатиот композитор Александар Фута Радуловиќ е скршен од болка.

Во 2008 година го погреба синот Милош, минатата есен му почина сопругата, легендарната текстописка Марина Туцаковиќ, а денеска засекогаш се прости и од другиот син Милан Радуловиќ кој под мистериозни околности почина на 36 години во Тел Авив.

На последното збогување со Лаќа меѓу првите пристигна пејачот Данијел Павловиќ, полубратот на Марија Шерифовиќ. На церемонијата присуствуваа и Жељко Самарџиќ, Мира Шкориќ, Наташа Беквалац, Саша Матиќ..

Видно потресена беше Дара Бубамара. Таа и Лаќа со години соработуваа, но беа и блиски пријатели.

Марина Туцаковиќ, дамата која ги напиша стиховите на најголемите музички хитови во регионот, почина лани на 67-годишна возраст. Се’ до нејзината смрт најголема болка ѝ остана синот Милош кој трагично го загуби животот на први декември 2008 година. За жал, сега и нејзиниот друг син го снајде истата судбина.

Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Зошто Дајана носеше два рачни часовника? Мистеријата конечно е откриена

Освен што ја нарекуваа кралица на срцата, принцезата Дајана беше и модна кралица која диктираше трендови, а жените едноставно посакуваа да изгледаат како неа. Каде и да се појавеше, секогаш во фокусот беше облеката што ја носи, но и еден интересен моден детаљ којшто го практикуваше. Дајана во неколку наврати […]