fbpx

Славниот актер во критична состојба: Доживеал бизарна несреќа додека чистел снег

Славниот холивудски актер е во критична, но стабилна состојба

Џереми Ренер тешко се повредил во бизарна несреќа, додека викендов чистел снег, информираат американските медиуми.

„Тој е во критична, но стабилна состојба поради повредите со кои се здоби. Во болница е префрлен со хеликоптер. Семејството е со него и обезбедена му е потребната нега“, пишува „Дедлајн“.

Омилениот акционен херој од големото платно има 51 година. Позади себе има импресивна кариера и дури двапати беше номиниран за „Оскар“.

Џереми е голем љубител на специфична роботика и на машини. На својот имот има и неколку дувачи на снег, а на социјалните мрежи често објавува интересни фотографии со нив.

Засега не е познато како дошло до несреќата и не се вклучени други личности во инцидентот.

Портпаролот на познатиот актер вели дека Ренер е згрижен и се надева дека брзо ќе закрепне.

Фото: Инстаграм

Следни Објави

Потресни сцени: Последно испраќање на Масимо Савиќ (ФОТО)

Масимо Савиќ, еден од најдобрите музичари на овие простори, денеска ќе биде погребан во Задар. Повеќе од триста луѓе се собраа на градските гробишта за последен пат да се простат со него. Ќерката Мирна и сопругата Ена примаат сочуство од бројни обожаватели, но и од познати хрватски уметници. Џибони, Тончи […]