fbpx

Македонија тагува, сите се простуваат од Боби: Беше гордост! (ФОТО)

Огромна загуба за сите нас

Тажна вест споделија администраторите на фејсбук-страницата „Македонски лавови“.

„Ги известуваме сите наши припадници и симпатизери дека почина Богољуб Кузмановски-БОБИ ДУРАК, наш бивши припадник, член на Кумановската чета на Лавовите. ВЕЧНА ТИ СЛАВА!“, напишаа тие.

Под објавата се редат емотивни пораки со сочувство до семејството.

„Почивај во мир! Беше гордост, Македонија се гордее со тебе!“, пишуваат сите.

Фото: Фејсбук

Следни Објави

Сите плачат, фановите во шок: Ненадејно почина најпознатиот манекен, имаше само 27 години

На 27-годишна возраст ненадејно почина популарниот манекен и модел Џереми Рулеман. Се’ уште не е позната причината за смртта, а тажната вест ја сподели дизајнерот Кристијан Сиријано. „Навистина е тешко да изгубиш пријател кој беше толку убава душа. Џереми беше најубавиот човек кој даваше толку многу љубов на сите што […]