fbpx

СРАМОТА! Ова е д-р Даниел кој ја загуби дозволата за работа: На ВИДЕОТО се гледа што прави за време на операција

Пластичниот хирург Даниел Аронов од Австралија ја загуби лиценцата за работа, иако претходно беше еден од најпочитуваните во својата бранша на овој континент.

Аронов скапо го чинеше една снимка што ја прикачи на „Тик Ток“ каде го следат неверојатни 13 милиони луѓе.

Иако пред спорното видео имаше објавено уште неколку слични содржини како танцува и пее на работното место, сега се’ му се одби од глава откако се покажа дека овојпат се „глупирал“ за време на операција!

На оние што го следат им беше чудно што ненадејно го избришал профилот, но потоа се дозна што точно се случило.

Лекарската комисија дојде до снимката чија автентичност ја потврди и соработник на Даниел кој исто така се наоѓал во салата додека на една жена ѝ ги оперирале градите.

* Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Рада во петтата деценија роди тројка: Најубавиот подарок го добив на големиот празник Богојавление

Бог е голем Рада Лазовиќ и нејзиниот сопруг Милан на големиот христијански празник Богојавление станале родители на дури три дечиња. Во својата 46-та година, Рада на свет ги донела Драга, Данило и Богдана. „Среќната мајка се породи на Гинеколошко акушерската клиника „Народен фронт“ во Белград“, потврдиле за агенцијата „Рина“. Среќните […]