fbpx

Невеста како од списание: Ели Танасковска ја омажи ќерката (ФОТО)

Бајковита прослава со сите адети

Водителката и уредничка во македонскиот национален сервис, Ели Танасковска, викендов имаше посебна причина за радост.

Таа во сабота на трети јуни ја омажи ќерката Леона која, судејќи по фотографиите кои на „Фејсбук“ ги сподели еден од сватовите, била прекрасна невеста.

Танасковска има уште една ќерка, Симона, која со години живее и работи во Канада.

Следни Објави

Почина пејачката која со една песна го промени светот: Трогателна посвета од внуката

Бразилската боса-нова пејачка Аструд Жилберто, најпозната по песната „Девојката од Ипанема“, почина на 84-годишна возраст, соопшти нејзината внука Софија. Една од најголемите бразилски ѕвезди во 1960-тите и 1970-тите сними 16 албуми и работеше со уметници како Квинси Џонс и Џорџ Мајкл. Нејзината верзија на „Девојката од Ипанема“ се продаде во […]