fbpx

(ФОТО) Редици за шопинг во Скопје

Откако Владата донесе одлука за повторно работење на затворените трговски центри, денеска во 10 часот конечно беа отворени продавниците во „Скопје сити мол“.

Нашата екипа беше на лице место и веднаш забележи огромни редици за шопинг пред најпопуларните брендови за облека.

Препораките за заштитна опрема и физичко рaстојание меѓу купувачите воглавно се почитуваа, како пред продавниците, така и внатре во нив.

– Ќe претпочитаме да не се пробува облеката во гардероба, туку дома. Но, ќе бидеме пофлексибилни и ќе овозможиме толерантен однос околу замената – најави пред неколку дена менаџментот на една компанија која поседува голем број продавници со брендирана облека во нашата земја.

* Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира     

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Им дадов сѐ во животот, сега едвај преживувам: Еве како моите чеда ми враќаат!

Неочекувана трансформација: Ирена Спасовска непрепознатлива!

Со години ги разведуваа, никому не рече ни збор: Која е сопругата на Драган Вучиќ?

По смртта на Вучиќ повторно е во фокусот: Каде е Олгица Христовска?

(ВИДЕО) Андреа 20 пати ги зголеми усните, не планира да престане

Со правила немаше никаде да стигнам: Велевска по малтретирањето и рзводот

Семејната драма ја направи посилна: Животната приказна на Блага Петреска

(ФОТО) Порасна Ана и Јана: Кузмановски искрено за ќерките

На 51 е вистинска убавица: Каде е првата македонска лото девојка?

   

Следни Објави

Нова вонредна состојба: Пендаровски не прифати 30 дена

Претседателот Стево Пендаровски одлучи да ја продолжи вонредната состојба на ниво на цела држава во наредните 14 дена. Ова беше одлучено на штотуку завршената шеста седница на Советот за безбедност. – По широките консултации во изминативе денови, а и денеска со експерти од повеќе области и со советниците во Кабинтот, […]