fbpx

Требаше да тргне на училиште, но почина по три дена борба за живот: Мајката Елизабета скршена од болка

Засекогаш ќе бидеш победник, ангелу мој! Засекогаш! Колку само знаеше да уживаш во секој момент.. Те сакам!

Со овие зборови мајката Елизабета Ј. се прости од својот седумгодишен син Страхиња кој почина по тридневна борба за живот, по стравичната несреќа кај кружниот тек во населбата Мала Босна во Сремска Митровица која го потресе регионот.

Оваа тажна објава предизвика лавина реакции и пораки со сочуство на социјалните мрежи.

„Бог и ангелите небесни нека те примат во нивната прегратка“, „Боли, ах колку ќе ни недостасуваш“, се само дел од коментарите на „Фејсбук“.

Следни Објави

Филипче откри: Еве кога ќе стигне вакцината и кој ќе ја прими!

Вакцината не е во календар и нема да биде задолжителна, барем не на почеток. Ќе видиме како ќе се одвиваат работите, кои ќе бидат препораките. Ова вечерва го истакна министерот за здравство, Венко Филипче, во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија. Филипче нагласи дека за пристап до вакцината постојат […]