fbpx

Тага во кралското семејство: Кејт и Вилијам скршени од болка

И по два месеца од неговата смрт, принцот Вилијам и Кеј Мидлтон се скршени од болка по загубата на нивното омилено милениче, кучето Лупо, пренесуваат британските медиуми.

За него се грижеле девет години, а го вдомиле една година пред раѓањето на нивниот син, принцот Џорџ.

– Нашето куче Лупо од расата кокер шпаниел беше срце во нашето семејство. Многу ќе ни недостига – изјавија тие.

Лупо беше дел од многу официјални семејни фотографии на кралското семејство.

Следни Објави

Урнебесно видео: Вработени во македонска банка се хит на интернет!

Познатиот светски хит Jerusalema кој стана глобален предизвик, очигледно е омилена песна и на вработените во една позната македонска банка. Видеото во кое 23 колеги танцуваат пред нивната експозитура на Плоштад Македонија веќе масовно се споделува, а реакциите се урнебесни. „Трепнете ако е мобинг“ и „Она кога жирантот ќе ја […]