fbpx

(ВИДЕО) Ќе сечеме глави: Двајца мажи во скопски автобус со смртни закани кон сопатниците

Видео во кое двајца мажи со погрдни зборови агресивно им довикуваат на сопатниците во автобус на ЈСП почна масовно да се шири на социјалните мрежи.

„Ај да ги направиме познати МОРОНИВЕ! Жена во години им вели да стават маска, тие ја тепаат! Се закануваат на пола автобус дека ќе му сечат глава и дека ќе ги ставаат во киселина! На крај ја напаѓаат девојката која снима!“, стои напишано во описот под снимката која е објавена на „Твитер“.

Следни Објави

Кога ќе ви требаат белите мантили, а не црните мантии, ние ќе се „бањаме“: Д-р Нико Беќаровски удри по верниците

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија објави статус на својот профил на „Фејсбук“ преку кој упати критика до свештените лица и до верниците. „Сите Вие кои вчера со едно исто лажиче по храмовите се причестивте, десетмесечниот деноноќен труд на белите мантили го обесчестивте. Кога на 19 јануари ќе Ви […]