fbpx

Трогателно: Ова биле последните зборови на Балашевиќ!

Српски „Телеграф“ пишува за последните часови од животот на Ѓорѓе Балашевиќ кој почина на 67 години од компликации на Ковид-19.

Новосадскиот кантавтор со пневмонија бил примен на Клиниката за инфективни болести пред три дена. Поради претходни хронични здравствени проблеми, состојбата нагло му се влошила.

– Последните часови не можеше ниту да зборува. Пред да го префрлат на интензивна нега се обиде да се слушне со сопругата. Постојано го довикуваше нејзиното име. Не’ молеше да ѝ се јавиме – открива извор од болницата.

Секој ден ја сакаше сѐ повеќе: Љубовната приказна на Балашевиќ

Српските новинари ја контактираа Оливера со која Балашевиќ беше четири децении во брак. Таа, видно вознемирена, ги замолила за разбирање.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Сакаа да го убијат: Ќерката на Балашевиќ за смртните закани

Целиот регион тагува по новосадскиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ кој почина на 67-годишна возраст од последици на Ковид-19. Трогателно: Ова биле последните зборови на Балашевиќ! Медиумите постојано информираат за нови моменти од животот на легендарниот музичар кој освен армија фанови, очигледно имаше и непријатели. Една од неговите ќерки пред четири години […]