fbpx

Македонија загуби голем човек: Збогум д-р Александар Шиколе

По кратко и тешко боледување почина д-р Александар Шиколе, професор на Медицинскиот факултет и поранешен директор на Клиниката за нефрологија.

Роднини, пријатели и колеги со емотивни посвети се простуваат од него на социјалните мрежи.

„Почивај во мир, почитуван професоре. Ќе те паметам како почитуван доктор, секогаш гостопримлив и темелен, достапен за се’. Почитуван и искрен член на ВМРО ДПМНЕ, со особено голем придонес за партијата, и Македонија. Ми преставуваше чест што ве имав за мој искрен пријател. Македонија загуби голем човек. Сочуство до семејството“, напиша адвокатот Јовица Страшевски на „Фејсбук“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Хороскопски знаци кои се родени несреќни

Не сите луѓе се родени под среќна ѕвезда. Некои навистина ги следи лоша среќа од самото раѓање, особено припадниците на овие хороскопски знаци. Ако сте меѓу нив, еве на што треба да внимавате! Вага Проблемот кај нив е што се опседнати со неправди, но и со стареењето кое не можат […]