fbpx

По 22 часа спасено е детенце во Турција: Премрзнато под урнатините, без храна и вода (ВИДЕО)

Вистинско чудо

По цели 22 часа поминати под урнатините, во Турција е спасено тригодишно момче, јавуваат светските агенции.

Премрзнато, без храна и без вода, малечкото конечно е на сигурно, а емотивно видео од спасувањето сподели Хакан Копур, новинар во националната телевизија ТРТ.

Во катастрофалниот земјотрес кој вчера ги погоди Турција и Сирија загинаа повеќе од 4.800 луѓе.

Спасувачките екипи се на терен повеќе од 24 часа и во тешки зимски услови трагаат по преживеаните.

Следни Објави

Шок по смртта на малиот Оливер: Се задави во градинка, но никој нема да одговара

Нема виновен во случајот кој го потресе светот, родителите бараат правда Малиот Оливер имаше само девет месеци кога во септември 2021 година почина во болница, шест дена откако се задави од храна во градинка во Кент. Во медицинскиот извештај пишува дека причина за смртта е оштетување на мозокот и срцев […]