fbpx

ТРАГЕДИЈА! Загина познатиот пејач, естрадата се простува

Во судир кај Добој синоќа на 60-годишна возраст загина Младен Видовиќ, поранешниот пејач на зеничката група „Немогуче вруче“.

Тажната вест ја потврди музичарот и уредник на порталот „Глас“, Јосип Дујмовиќ.

„Повторно грда и тажна вест.. Синоќа во судир кај Добој загина Младен Видовиќ, оригиналниот пејач на групите „Немогуче вруче“ и „Ритам срца“. Почивај во мир, музичка Зеница ќе те носи во срцето“, напиша Јосип.

Во меѓувреме се огласија и членовите на „Немогуче вруче“.

„Изненадени сме, навистина не’ шокира оваа вест.. Летај со ангелите, вечерва ќе свириме само за тебе“, напишаа тие на социјалните мрежи.

Следни Објави

Трагедија! Почина познатиот пејач! Жика плаче, не може да поверува

Не стивнуваат реакциите во јавноста по смртта на Младен Видовиќ, поранешниот пејач на групата „Немогуќе вруќе“, кој загина во сообраќајка на 60-годишна возраст. Споменатиот бенд е основан во 1987 година, а оваа група публиката често ја мешаше со тогаш популарниот состав „Ритам срца“, чиј член беше Жика Јакшиќ, водителот на […]