fbpx

Рапер, нека ти е светол патот: Панчо се прости од диџеј Ицко

Информацијата за прераната смрт на Ристо Меловски, познат како Диџеј Ицко, денеска ја вознемири јавноста, а болката ја споделија и повеќе негови колеги.

Еден од нив е и Панчо од „ДНК“ со кого заедно работеа во „Антена 5“.

– Колега, другар и човек кој во секое време беше спремен да (ми) даде искрен совет, помош и поддршка. Сѐ уште во неверување и шок не знам што повеќе да напишам. Почивај во мир и нека ти е светол патот рапер. (Така се викавме, он мене трансер). Длабоко сочувство до фамилијата – напиша Панчо на „Фејсбук“.

Можеби ќе ве интересира:

Сите што се молеа за син ми, Господ да ги поживее: Татко од Прилеп со потресно сведоштво

Моето дете е вонбрачно, не сум се мажела: Сузе проговори за животната драма

Следни Објави

Морам да продолжам за тебе и за децата: Се огласи сопругата на диџеј Ицко

Тешко е, но морам да продолжам понатаму заради тебе, бидејќи ти беше човек кој секогаш одеше напред. Морам и заради нашите деца, бидејќи ти веруваше во мене. Со оваа емотивна порака се прости Наташа Мелоска, сопругата на прерано починатиот диџеј Ицко на социјалните мрежи. Миленикот од клупската сцена починал синоќа […]