fbpx

(ФОТО) Боки 13 утре ќе ја слушне пресудата: Како почна сѐ?

Бојан Јовановски познат како Боки 13 утре ќе дознае дали и колку години затвор ќе добие за „Рекет“. Кривичниот суд ќе ја објави пресудата за него и за поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, а на товар му се ставаат кривичните дела перење пари и примање награда за противзаконито влијание. И двете кривични дела на Боки 13, според кривичниот законик, одделно, му носат од една до десет години затвор.

Ова е најголемата криза со која земјата се соочила: Искрено обраќање на Филипче

Професионалниот пат на Јовановски е филмски. Иницираше контроверзни насловни страни и со приватниот живот, како што и самиот велеше, во функција на шоубизнисот којшто го живееше, иако никогаш сериозно не проговори за сопствениот љубовен живот.

На интернет има богата архива со фотографии од Боки 13, од времето кога сакаше да ја претставува нашата земја на „Евросонг“ и имаше свое телевизиско шоу, до периодот кога драстично ослабна и престана да се облекува како жена.

Моето дете е вонбрачно, не сум се мажела: Сузе проговори за животната драма

Сепак, ние одбравме да ве потсетиме како тој изгледаше на најрана возраст. Во еден документарен филм за него кој е достапен на „јутјуб“ се најдоа и неколку стари семејни фотографии на кои Јовановски е прикажан како скромно и сосема нормално момче.

Можеби и ќе ве интересира:

Ве гледам и срцето ми се кине: Ребека конечно проговори!

Следни Објави

Тажниот живот на големиот заводник: Му беше зет на Тито, а сега едвај преживува

Многумина го споредуваа со холивудскиот заводник Ричард Гир и важеше за еден од најпосакуваните мажи во поранешна Југославија. Станува збор за 56-годишниот хрватски театарски, телевизиски и филмски актер Ранко Зидариќ. Во деведесеттите беше во брак со Саша Броз, внуката на Тито, со која ја има и ќерката Сара, а денес […]