fbpx

„Нешто најодвратно што ми се случи“: Мирослав го викна колегата на скара, па жена му забремени-следуваа најлошите шест месеци во животот

Mastilo

Понекогаш е тешко да се избере „вистинската вистина“, односно да се верува во некоја верзија на приказната. Мирослав Клосе, најдобриот стрелец во историјата на Светските првенства, токму поради ова се најде на крстопат во својот живот Мирослав Клосе веќе некое време се забавува како фудбалски пензионер, а сега се обидува […]

Жените во Југославија лудуваа по него: Ќе се изненадите како изгледа денес

Mastilo

Владо Калембер, пејач и поранешен член на групата „Сребрена крила“, најголемиот успех го доживеа на музичката сцена во поранешна Југославија. Освен со специфичниот глас и бројните хитови, публиката ја освои со својата харизма и атрактивен изглед. Не практикуваше да зборува за љубовниот живот, но секогаш креваше прашина во јавноста бидејќи […]

Му беше зет на Тито, сега едвај преживува: Тажниот живот на некогашниот заводник

Mastilo

Многумина го споредуваа со холивудскиот заводник Ричард Гир и важеше за еден од најпосакуваните мажи во поранешна Југославија. Станува збор за 58-годишниот хрватски театарски, телевизиски и филмски актер Ранко Зидариќ. Во деведесеттите беше во брак со Саша Броз, внуката на Тито, со која ја има и ќерката Сара, а денес […]

Бил Гејтс си ќари богата вдовица: За него е премија, ќе се изненадите како изгледа

Mastilo

Славниот милијардер никогаш не бил посреќен, тврдат тие што го познаваат Пола Херд, вдовица на починатиот извршен директор на Oracle и поранешен шеф на Hewlett-Packard, Марк Херд, е новата девојка на Бил Гејтс, пренесуваат странските медиуми. Двојката привлече големо внимание на неодамнешниот финален натпревар на Австралија опен во Мелбурн каде […]

(ФОТО) Вистински фраери: Кои се синовите на Памела Андерсон?

Mastilo

Децата кои ги доби од краткиот и бурен брак со рокерот Томи Ли отсекогаш биле интересни за медиумите На „Нетфликс“ конечно е достапен документарниот филм за Памела Андерсон. По бројните гласини, претпоставки и разни озборувања, секс-симболот од 90-тите одлучи да ја раскаже својата верзијата на приказната. Во „Памела, љубовна приказна“ […]

Сите плачат, фановите во шок: Ненадејно почина најпознатиот манекен, имаше само 27 години

Mastilo

На 27-годишна возраст ненадејно почина популарниот манекен и модел Џереми Рулеман. Се’ уште не е позната причината за смртта, а тажната вест ја сподели дизајнерот Кристијан Сиријано. „Навистина е тешко да изгубиш пријател кој беше толку убава душа. Џереми беше најубавиот човек кој даваше толку многу љубов на сите што […]

Останал без полов орган поради лекарска грешка: Еве со што му го замениле

Mastilo

Урологот се обидел да отстрани што е можно поголем дел од туморот, но тоа не ги дало посакуваните резултати Француска болница морала да му исплати 60.000 евра на еден маж откако по грешка, наводно од невнимание, комплетно му го отстранила половиот орган. „Го мразам докторот кој не ме послуша. Играше […]

Беше најдобриот македонски пејач, па исчезна од сцената: Среќата ја пронајде ОВДЕ!

Mastilo

Денес има 49 години и се’ уште е голем фраер Во Македонија се прослави со фолк-рефренот „Ангела“, а подоцна го освои и регионот со хитот „Јужна пруга“. Штипјанецот Зоран Ванев на врвот од популарноста преку ноќ се повлече од сцената. Во едно интервју изјави дека естрадата сепак не е „тоа […]

Ужасен ден, почина еден од најдобрите: Нека ти е светол патот, мајсторе!

Mastilo

Легендарниот фудбалер ја загуби битката со леукемијата По долго и тешко боледување почина Синиша Михајловиќ, еден од најдобрите српски фудбалери на сите времиња, а подоцна и тренер. Имаше само 53 години. Според последните информации, починал во болница во Италија опкружен со семејството. Здравствената состојба рапидно му се влошила пред неколку […]

Маж ѝ исчезна во војната, по 68 години ја откри ПОТРЕСНАТА вистина: Можеше само да заплаче (ВИДЕО)

Mastilo

Пеги Харис од Тексас се омажила далечната 1944 година за својот избраник Били. Во бракот уживале само шест недели, пред нејзиниот сакан како пилот да биде регрутиран во армијата и да замине во Нормандија. Младата Пеги го испратила сопругот со надеж дека ќе ѝ се врати. Но, телеграма никогаш не […]